Hlavní menu

Zajímavé odkazy

Norsko
tunis a turecko

Návštěvnost

 

 

Doprava do Paříže

Do Paříže se od nás lze dostat hned několika způsoby. Přičemž záleží jen na Vás jaký z nich si vyberete. Můžete zvolit rychlou a pohodlnou leteckou přepravu, které je ovšem dražší než ostatní možnosti. Nebo je také možnost zvolit levnější autobusové spojení.

Podrobnější informace o  možnosti dopravy uvádím níže.

 

Letecky

   Nejrychlejší a nejpohodlnější je možnost dopravit se do Paříže letadlem. Letadla z Prahy do Paříže odlétají několikrát denně. V Paříži jsou dvě mezinárodní letiště "Charles de Gaulle" a "Orly" z každého se lze do centra města dostat zhruba za 40 minut díky rychlodráze RER, popřípadě jako dopravu do centra můžete zvolit autobus nebo taxi.

   Cena letenky do Paříže se pohybuje kolem tří až 4 tisíc korun. Pokud budete cestu však plánovat včas, vyplatí se rezervovat si letenku u nějaké nízkonákladové společnosti. Při včasné rezervaci Vás může jednosměrná letenka vyjít na zhruba 800 Kč

 

Autobusem

   Asi zatím nejčastěji používaný způsob dopravy do Paříže. Cesta autobusem trvá zhruba 12 hodin. Většina společností nabízející tento typ přepravy odjíždí z Prahy v pozdních odpoledních hodinách, jede se přes noc, a v Paříži jste v ranních hodinách. Stejné to je i při odjezdu z Paříže. Získáte tak vlastně dva dny k dobru.

   Cena zpátečních autobusových jízdenek se pohybuje kolem 2000 Kč. Můžete také využít slevy za včasný nákup jízdenek (obvykle více jak 30 dnů před odjezdem) a studentské slevy, které nabízí většina dopravců.

 

Vlastním automobilem

   Tento typ dopravy nejvíce vyhovuje lidem, kteří chtějí být opravdu nezávislí a chtějí si například udělat při cestě nějakou menší zajížďku, popřípadě pocestovat větší část Francie a ne pouze Paříž.

   Při stoupajících cenách pohonných hmot a také díky placeným dálnicím u nás i v zahraničí je dobré aby se naplnila celá kapacita auta, náklady pak při přepočtu na osobu nejsou zas tak vysoké, i když vycházejí dráž než autobusové jízdenky.

 

Vlakem

   Cestovat do Paříže vlakem je velice zdlouhavé a náklady na jízdenku se pohybují kolem 5000 Kč. Proto bych tuto možnost raději nedoporučoval.