Hlavní menu

Zajímavé odkazy

Norsko
Jazykové kurzy naleznete na - Parkam.cz

Návštěvnost

 

 

Jazykový kurz francouzštiny

Jazykové kurzy v zahraničí jsou stále více žádaným artiklem, studium jazyka přímo v danné zemi se stává nutným předpokladem pro komunikativní znalost jakéhokoli jazyka. Kromě tradiční angličtiny začínají čeští studenti postupně i další evropské jazyky. Populární je hlavně je španělština nebo francouzština, která má navzdory převaze angličtiny stále široké uplatnění. Francouzština je pořád jazykem diplomacie a komunikační řečí Evropské unie a Spojených národů.

Za kurzy francouzštiny můžete jistě vyrazit přímo do Francie, což může být ve srovnání s dalšími frankofonními zeměmi jako Kanadou nebo Švýcarskem být skutečně lákavé. Pokud se řekne Francie, každého samozřejmě hned napadne Paříž. Kurzy francouzštiny přímo ve francouzské metropoli jsou skutečně velmi populární, kdo by nechtěl strávit jazykové prázdniny v jednom z nejromantičtejších měst na světě? Několik hodin v jazykové škole denně a pak hurá za objevováním muzeí, galerií, kaváren, romantických uliček a zákoutí – to zní jako perfektní kombinace studia a objevování nového města a kultury. Paříž má něco pro každého, je to vskutku město, které můžete vnímat všemi smysly – od silné kávy, přes hudbu, až po rozkvetlé parky na jaře.

Pokud vás ale úplně neláká představa studia v někdy trochu hektickém hlavním městě, je zde možnost vyrazit za studiem do jiných, neméně zajímavých částí země. Nabízí se spousta dalších míst, kde studovat tento nádherný jazyk. Může to být třeba Nice, které je zajímavé hlavně během léta. Tato turistická destinace na Azurovém pobřeží je atraktivním cílem už kvůli svému vyhlášenému nočnímu životu, dlouhým plážím, skvělé kuchyni a výhodné poloze u moře, ale i blízkosti Alp. Jinou možností, která se nabízí je staré univerzitní město Montpellier. Je ekonomickým a kulturním centrem regionu Languedoc-Roussillon a nabízí historické centrum a velmi zajímavé kulturní vyžití.

Jazykový kurz v zahraničí je jistě zážitek, na který budete ještě dlouho vzpomínat. Získáte nové přátele, poznáte život a kulturu ve Francii a hlavně tato zkušenost se bude jistě vyjímat na vašem životopise.